Która kobieta mogłaby obyć się bez torebki? Przecież damska torebka to prawdziwa skarbnica niesamowitości – można w niej znaleźć wszystkie niezbędne na co dzień przedmioty, a i te nieco mniej niezbędne również.

Idealna torebka powinna być przede wszystkim pojemna – niezwykle modne ostatnimi czasy są gigantyczne torby, w których zmieści się nie tylko zeszyt i kosmetyczka, ale nawet laptop! Ważne, aby torba była dobrze wyważona, chodzi o to, aby mimo mnogości przedmiotów, które będą się w niej znajdowały, nie była ciężka, a co równie ważne, żeby nie wyglądała na „po brzegi wypakowaną”. Mężczyźni często śmieją się z tego typu toreb i zachodzą w głowę, co też tam może się znajdować. Nie należy się jednak przejmować docinkami – kobieta powinna znać swoją wartość, a zawartość jej torebki jest na to najlepszym dowodem.

Modne są również małe torebki, do których zmieści się właściwie wyłącznie portfel i klucze. Takie torebki są idealnym rozwiązaniem np. podczas zakupów (dzieci często podbierają mamą małe torebki i bawią się przy ich pomocy w dorosłość).

Torebki, podobnie jak buty, mogą przyjmować wiele kształtów i kolorów. Co innego pasuje bowiem nosić nastolatce, a co innego statecznej kobiecie w średnim wieku. Młodzież wybiera fasony o oryginalnych kształtach i żywych, fantazyjnych kolorach. Starsze kobiety decydują się raczej na klasyczne kształty w stonowanych barwach. Bardzo ciekawą sprawą jest fakt, że niezależnie od wieku pań, dużą popularnością cieszą się torebki skórzane, znanych producentów, wśród których furorę robią torebki sprowadzane z Włoch.

Włoskie wyroby skórzane charakteryzują się perfekcją wykonania, najwyższą klasą materiału, a także designowską oryginalnością.

Kobiety często dobierają torebkę do butów (lub odwrotnie), okazuje się jednak, że nie jest to najlepszy pomysł. Jeden z czołowych polskich projektantów mody powiedział kiedyś, że buty w kolorze torebki sprawdzają się jedynie na wybiegach mody, w modzie ulicznej natomiast znacznie lepiej wygląda, kiedy kobieta te dwa elementy ma „zupełnie z innej bajki”.